Aby stworzyć komfortowy mikroklimat w przestrzeni mieszkalnej pod dachem, obecnie stosuje się różne rodzaje izolacji termicznej. Ocieplanie dachów pianką poliuretanową (PUR) to jedna z najpopularniejszych metod. Jest to podgatunek nadmuchiwanego plastiku, który dzięki swojej budowie posiada wysokie właściwości termoizolacyjne.
Do produkcji pianki poliuretanowej wykorzystywane są surowce roślinne i produkty naftowe. Materiały nakładane na powierzchnie izolacyjne powstają w wyniku reakcji chemicznych i tworzą struktury złożone z wielu komórek wypełnionych dwutlenkiem węgla lub cieczą o niskiej temperaturze wrzenia. Nasza firma stosuje piankę PUR do izolacji dachu i gwarantujemy fachowe doradztwo, rzetelną wycenę materiału oraz najwyższy poziom izolacji.
Co to jest pianka poliuretanowa PUR?
Pianka poliuretanowa (PUR) powstaje w wyniku zmieszania dwóch składników przy użyciu specjalnego sprzętu. Dlatego jego masa jest proporcjonalna do masy jego komponentów. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu i odpowiednim komponentom staje się wygodnym i praktycznym materiałem izolacyjnym o różnorodnych właściwościach. Niektóre z cech pianki poliuretanowej to jej niska przewodność cieplna, niska przepuszczalność powietrza i wodoodporność. Pozwala to na wykorzystanie tego materiału do izolacji dachu. Nasz zespół wykorzystuje zaawansowane reaktory do natrysku pianki poliuretanowej, zapewniające doskonałą izolację termiczną. Wiemy, że każdy dom jest inny, dlatego dobieramy najlepsze rozwiązanie. Dokonujemy rzetelnych pomiarów i wybieramy idealny system dla doskonałej izolacji dachu. https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/
Pozytywne właściwości pianki poliuretanowej PUR do izolacji dachu
PUR ma wiele nie tylko pozytywnych, ale i unikalnych właściwości:
- Powierzchnie uzyskane z pianki poliuretanowej są pozbawione szwów i pęknięć.
- Kompaktowa konstrukcja gwarantuje skuteczną izolację akustyczną i termiczną.
- Zastosowanie pianki poliuretanowej pozwala na minimalną izolację termiczną.
Natrysk pianki PUR nie wymaga żadnego przygotowania. Izolując dach, można go zastosować do dowolnej geometrii powierzchni. Jest to bardzo ważne, jeśli dach czterospadowy jest ocieplony. Brak akcesoriów do zainstalowania podczas natryskiwania. Pozwala to nie zniszczyć efektu wizualnego dachu podczas prac i uzyskać izolację termiczną bez mostków termicznych. Pianka poliuretanowa może być stosowana w dowolnym miejscu w naszym kraju – jej zakres temperatur pracy to -150°C do +220°C.
Zastosowanie pianki poliuretanowej wzmacnia system dachowy
Pianka poliuretanowa charakteryzuje się dużą obojętnością termiczną, dzięki czemu zimą pozostaje ciepła, a latem chłodna. Niski współczynnik nasiąkliwości, nie przemaka i tworzy dodatkową warstwę wodoodporną. W przypadku dachów jest to szczególnie ważne – ochrona przed wilgocią zapobiegnie rozwojowi pleśni na drewnianych elementach dachu.
Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji dachu głównie dlatego, że nie wymaga montażu specjalnych ram i nie wymaga elementów złącznych. Powierzchnia konstrukcji nie wymaga dodatkowego przygotowania, wystarczy usunąć kurz. Materiał dobrze przylega do każdego rodzaju powierzchni: betonu, metalu, drewna. Pionowe i poziome konstrukcje dachowe pokryte są tą samą masą. Dobrze ocieplony dach zmniejszy straty ciepła o 15%. Dodatkowo pomieszczenia znajdujące się na piętrze będą zabezpieczone przed wilgocią wnikającą przez strop poddasza.
Cechy pianki poliuretanowej do izolacji dachu
W porównaniu z wełną mineralną i pianką jako najpopularniejszymi materiałami do izolacji dachów, pianka poliuretanowa ma najniższą wartość przewodnictwa cieplnego. Jego właściwości, takie jak zamknięta porowatość, zapobiegają wnikaniu wody do wnętrza materiału, co oznacza zachowanie jego właściwości użytkowych. Dlatego zastosowanie pianki PUR do izolacji termicznej jest bardzo korzystne i efektywne.

Izolacja dachu https://ocieplanie-dachow.com.pl/– grubość nałożonej pianki poliuretanowej wynosi 3-7 cm, w przypadku gęstych zastosowań nie są wymagane żadne dodatkowe łączniki, ponieważ jedną z cech jest wysoka przyczepność. Oznacza to, że po nałożeniu, niezależnie od składu, faktycznie przyklei się do powierzchni i wypełni wszelkie pęknięcia i pory. To całkowicie eliminuje możliwość gromadzenia się kondensatu i przenikania zimna.
Zdolność do pochłaniania hałasu zależy od kilku parametrów materiału: elastyczności, grubości izolacji i oddychalności. Ta cecha jest bezpośrednio związana ze sztywnością ramy i częstotliwością drgań akustycznych. Powietrze w komórkach wpływa również na pochłanianie fal dźwiękowych. Stwierdzono, że pianka PUR jest najlepszym materiałem pochłaniającym dźwięk.
Jedną z jego zasadniczych cech jest trwałość PUR. Jeśli materiał nie wejdzie w kontakt ze środowiskiem, jego żywotność można wydłużyć do 60 lat. Przedwczesne pogorszenie wydajności jest często wynikiem złej jakości produktu lub złych warunków pracy. Ten materiał jest dobry, ponieważ nie uwalnia toksycznych substancji podczas pracy i nie jest łatwopalny.